Alaturka Yachting logo

EREN DAĞI KAYAK MERKEZİ


Eren Dağı Kayak Merkezi

Türkiye'nin sahil kesimleri ve iç kesimleri; tarihi ve doğa zenginlikleri, şelaleleri ile yaz tatilinizi eğlenceli geçirmek isteyenlerin tartışmasız ilk tercihidir. Eğer kış tatilinizi de Türkiye'de geçirmek isteyenlerdenseniz bu muhteşem kayak merkezi, Fethiye bölgesinde bulunan Eren Dağ’dadır ve kar sevenlerin hedefi olmakta kararlıdır.

Eren Dağ, Seki bölgesinin yakınında bulunan nispeten küçük bir kayak merkezidir. Kayak merkezine ulaşım Fethiye’den 1 buçuk saatlik uzaklıktadır. Türkiye’de tatilini geçirmek isteyenler yılın her hangi bir zamanı  yeterli kar bulunduğu taktirde kayak keyfi yapma fırsatını yakalayabilirler. İşte kış mevsiminin büyüsü başlar ve kar size gerçek, tatlı yüzünü gösterir. Güneşin güzelliği kayak yapanları sıcaklıkla karşılar.

Kayak yapmayı bilmeyenler veya ilk kez deneyenler dahi hafif eğimli parkurlar üzerinde yapabilirler.  Önceliğiniz kayak yapmak değilse eğer, yürüyüşle temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Tepeden manzaranın görünümü muhteşemdir.

Bu güzel doğa harikasını gördükten sonra başka yerler keşfetmek istiyorsanız Saklıkent, Yakapark veye Tlos Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz. Bu yerlerin he