Alaturka Yachting logo

DİM MAĞARASI


Dim Mağarası

Antalya‘da iseniz, sahilden ve kara turlarından zaman ayırıp Alanya'nın doğusundaki Dim mağarasını mutlaka keşfetmenizi öneririz. Bu mağara Türkiye'nin en büyük ikinci mağarasıdır ve 1 milyon yaşında olduğu söylenir. İlk olarak 1986 yılında keşfedildi ve 1998 de ziyaretçilerine açıldı. Denize sadece 230 metre uzaklıkta ve Cebel Reis Dağının batı yamacından, 1691 metre yükseklikte yer alır. Avcılar ve çobanlar Antik zamanlarda bu Mağarayı sığınak olarak kullanmışlardır. Bu mağara doğallığıyla birlikte ziyaretçilerine keşfedilmeyi bekleyen bir çok şey sunar. 

Dim Mağarası 10-15 metre genişliğindedir ve mağaranın sonunda küçük bir göl vardır.  İçeriyi keşfedebilmeniz için 2 ayrı patika yol vardır bunlardan biri 50 metre diğeri ise 360 metre uzunluğundadır. İyi korunmuş doğal harikları ve muhteşem manzarayı görebilmeniz için bu yolları yürümelisiniz.

Bu mağaradan sonra doğal yaşama olan keşif serüveninizi şu bölgelerle devam ettirebilirsiniz; Karain Mağarası, Cimenici Mağarası yada Kocain Mağarası.