Alaturka Yachting logo

ÇÖKERTME KOYU


Çökertme Koyu

Tekne ile Bodrum’dan açılmaya karar verdiyseniz ve Turgutreis den Gökova körfezine doğru gidiyorsanız, muhtemel ilk gecenizi Çökertme koyunda geçireceksiniz. Masmavi denizin etrafını çevirdiği, zeytin ve çam ağaçlarıyla dolu olan bu yere aşık olacaksınız! Burası gözlerden uzak olmak için harika bir alandır aynı zamanda birçok teknede, hava koşullarından ve rüzgârdan korunmak için buraya demir atar. Kumluk sahilin devamında ise oturup manzarayı izleyebileceğiniz ve rüzgârdan korunabileceğiniz küçük odacıklar vardır. 

Aynı zamanda burası küçük bir köye de sahiptir ve burada ki restoranlarda güzel vakit geçirebilirsiniz ve şanslıysanız buranın yerli insanların halılarını nasıl dokuduğunu izleyebilirsiniz. Belki de Türkiye’de geçirmiş olduğunuz tatilinizin bir hatırası olarak bu halılardan birini almak istersiniz. Gece yarısına doğru sahile inerek ayın muhteşem manzarasını, denize sıfır kurulmuş restoranlarda taze deniz ürünleri tadarken, izleyebilirsiniz.

Bir sonraki sabah tekneniz hareket etmeden önce birkaç atıştırmalık alın ve vaktin keyfini çıkarın. Muhtemelen bir sonraki durak noktanız şunlardan biridir; Yedi Adalar - Küfre ve Uzun Liman, Tuzla Koyu ya da Longoz Koyu.