Alaturka Yachting logo

ÇALIŞ PLAJI


Çalış Plajı

Güzel plajlar bazen turistik bölgelerin tam merkezinde değildir. Bölgenin farklı kesimlerinde yer almaktadır. Fethiye merkeze 7 kilometre uzaklıkta bulunan bu plaj, Türkiye'nin gözde plajları içerisinde yer almaktadır. Ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Şehir merkezine uzak olmasına rağmen en çok ziyaret edilen favori plajlardan bir tanesidir. Sahil kenarında bulunan oteller ve restoranlarda saatlerce zaman geçirebileceğiniz konfor sunulmuştur. Siz içeceğinizi yudumlarken essiz gün batımını izleyebilirsiniz. Yazın keyfini çıkarmak isteyenler için akşamları müziklerle dolu bir atmosfer beklemektedir. Çalış Plajı aynı zamanda su sporları için elverişli deniz ve rüzgar imkanını sağlamaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinden sörf eğitimi almak isteyenler tarafından bölgeye akın edilmektedir.

Fethiye Merkezde konaklıyor olsanız dahi, dolmuşlar veya tekneler ile Çalış Plajı'na gitmeniz mümkündür. Sahil bir çok kuşlar için de ev sahipliği yapmaktadır. Kuş cennetine gidip bu doğa güzelliğini görmelisiniz.

Bu güzel plajı gezdikten sonra daha iyi yerler keşfetmek istiyorsanız. Fethiye merkeze yarım saat uzaklıkta olan Göcek veya Yunan kalıntıları ile ünlü Kayaköy'e gidebilirsiniz. Yukarıdaki bahsettiğimiz yerler harici