Alaturka Yachting logo

BİTEZ


Bitez

Muğla bölgesinde ilginç bir tatil seven herkes için Bodrum yakınlarındaki Bitez ideal bir çözümdür. Bodrum’a yakın olmasına rağmen Bitez yine de sessiz bir yerdir. Bitez; zeytin ve çeşitli ağaçlarla çevrili kumlu plajı üzerinde güzel bir gün geçirmek için benzersiz bir deneyim sunar. Bazı tatil severler hilal şeklinde plajın da yatarak keyfini çıkarırken, bazıları su sporları seven tatilciler sörf deneyimi ile denizin tadını çıkartırlar. Bu popüler sporun deneyimi için Bitez koyu eşsiz koşullar sunmaktadır. Geceleri sessiz ve sakin olan Bitez; güzel bir dinlenme yeridir. Eğlenceli bir gece isteyenler, en iyi çözüm olarak bu güzel köyden sadece 6 km uzakta olan Bodrum’u ziyaret etmektir.

Tek dolap gıdalarından hemen hemen her şeyi satın alabilirsiniz ve haftalık köy pazarının her perşembe tadını çıkarabilirsiniz. Yürüyüş sevenler için köyün içinden gezinti yaklaşık 2 km uzunluğundadır.  Yürüyüş yaparken arada, yerel dükkânlardan birinde durabilir, restoranlar ya da kafelerin birinde Bitez’in doğal güzelliğini izleyerek bir mola verebilirsiniz.

Her turist buranın temiz ve güzel dekore olduğu gerçeği ile şaşırmaktadır. İnsanlar dostça ve samimidir. Bu yerde nesnelerin görünümü büyüleyicidir. Köy geçmişte olduğu görünümünü korumuştur. Antik sokaklarında birçok taş evin arasından geçerken nefes kesen bir an yaşayacaksınız.

Tatilinizi daha ilginç ve eğlenceli bir hale getirmek için kesinlikle Yedi Adalar’a giden mevcut Günlük Tekne Gezilerinden birisini tercih etmelisiniz. Bu alana ait Kufri ve Uzun Liman, kendi bölgesinde özeldir ve görülmesi araştırılması gereken yerlerden birisidir. Ayrıca, aynı şekilde deve biniciliğinin tadın