Alaturka Yachting logo

BELDİBİ MAĞARASI


Beldibi Mağarası

Doğal bir harikanın ve deniz, kum, güneşin aynı alanda bulunduğu bir yere mi gitmek istiyorsunuz? O zaman Antalya' dan sadece 30 dk uzaklıktaki Beldibi mağarası tam size göre! Bu mağara sahilden yalnızca 100 metre uzaklıkta ve içerisinde bir çok arkeolojik kalıntı vardır. Aynı zamanda içindeki arkeolojik kazı çalışmaları hala son bulmuş değildir. Bu mağara defalarca doğal afetlerin gazabına uğramıştır ve günümüzde bazı acentalar bu tarihi hatıralara sahip çıkabilmek için iş birliği yapmaktadırlar. Mağaranın içindeki buluntular çok eski tarihleri gösterir, örneğin mağarada paleotik çağdan bir şeyler görmeniz dahi mümkündür. Buradaki bazı resimler soluktur fakat Mezolitik çağdan kalmış olan çok net resimlerde bulunmaktadır.

Mağaradaki doğal metal ve oxit boyaları ile yapılmış motifleri keşfedebilirsiniz. Antik çağ teknikleri ile yapılmış tanrı, tanrıça, keçi, insan, dağ ve geyik motifler dikkat çeker.

Doğa, kültür ve denizin oluşturduğu bu mükemmel fırsatı tecrübe ettikten sonra Göynuk Kanyonu, Sırtlanini Mağarası veya Çıralı An