Alaturka Yachting logo

BAĞLA KOYU


Bağla Koyu

Bağla Koyu  Bodrum yakınlarında bulunan olağanüstü doğal güzellikleri olan gerçek kumlu bir vaha koyudur. Yarımada boyunca uzanan tüm plajlar boyunca bakarsanız, Bağla Koyu, bu alanda görmenizin mümkün olacağı en güzel plaja sahiptir.

Bu küçük yer olan Bağla, Bodrum'a yakın olması sebebi ile şehir gürültüsü ve çok sayıda turistten kaçış için istisnai bir konuma sahiptir. Sürekli duraktan kalkan dolmuşlar sayesinde ulaşımı hızlı ve kolaydır. Akşam geç saatlere kadar süren dolmuş seferleri sayesinde ulaşımda sıkıntı yaşamazsınız. Kendi araçlarına sahip olanlar ise ayrılan kamp alanlarında birkaç gün bile kalabilirler.

Bağla Koyu her sene daha fazla turist çektiği için son zamanlarda büyüme ve gelişme eğilimindedir. Bağla’nın kendisine özel plajı bulunmaktadır. Ama daha modern bir plaj tercih edenler Kompleksi adlı Magic Life’dan memnun kalacaktır. Sakin ve huzurlu olduğundan  burası güzel bir tatil için doğru bir seçimdir. Ama, sahilde günlük dinlenme heyecanın yanında bu küçük körfez bazı küçük tekne yelkenlilerle ziyarette ekstra bir boyut kazanacaktır. Orada günlük tekne gezileri sırasında denizden buraya gelen birçok istekli turist vardır. Bu koyun etrafında seyahat edilecek güzel kıyılar bulunmaktadır.

Eğer farklı bazı yerleri ziyaret etmeye karar verirseniz Bağla tatili ilginç olabilir. Atmosferi değiştirmek isteyenler için mükemmel bir seçim olan Gümbet dinamik bir plaj seçimi olabilir. Günlük ziyaretler için Akyarlar veya kısa bir yolculuk ve huzurlu bir şekilde biraz romantik anlar içinse Aspat iyi bir fikirdir.