Alaturka Yachting logo

AĞLAYAN KAYA ŞELALESİ


Ağlayan Kaya Şelalesi

Tatil için ve sezon dışında birçok kişi için olumlu hale gelen Denizli yakınında bulunan birçok cazip yerler gezilmeye değer alanlar sunmaktadır. Bu ilginç şelale Pamukkale’ye 25 km uzaklıktadır. Bu şelale kendine özgü görünümü ile farklı isimlere ilham olmuş ve adını görünümünden almıştır. Birçok kişi Ağlayan Kaya Şelalesi ya da Ağlayan Kaya Çağlayanı derken bazıları da Sakızcılar Şelalesi demektedir. Nedeni ise şelalenin Çal kasabası yakınında Sakızcılar köyünde olmasıdır.

Ağlayan Kaya Şelalesi insan etkisi olmaksızın doğanın bize hediye ettiği bir güzelliktir ve bu alan gerçek bir hazineyi temsil eder. Şelalenin yüksekliği 30 metreden biraz daha fazladır ve bu nedenle yüksek bir noktadan düşer. Çevresinden izlendiğinde şelalenin akışı ile oluşan büyülü güzelliği izleyebilirsiniz. Suyun dibinde burada yaşayan çeşitli balık türleri görebilirsiniz. Ayrıca yakınlarda bulunan restoranlarda güzel balıkların tadına bakabilirsiniz. Şelalenin ait olduğu ilçede, Hocanın Yeri, piknik ve günübirlik geziler düzenlemek için çok popüler mekanlar arasındadır.

Büyük bir yükseklikten düşen su sesi insanı yatıştırır ve ruh hali üzerinde olumlu etkisi var iken bu doğal güzelliği seyretmek olağanüstü bir zevk yaşatır. Bu rahatlama buraya gelen tüm insanlar için harika bir deneyim olsa da, burayı ziyaretten sonra seveceğiniz başka birçok yer vardır. Eğer Ağlayan kaya şelalesinde yaşadığım duyguları sevdim diyorsanız Güney Şelalesi ile aynı tur kafasına devam edebilirsiniz. Mağara gezmeyi seviyorsanız Kaklık Mağarası iyi bir seçenek olacaktır. Ya da şifalı suyun faydalarından yararlanmak için Sarayköy Kaplıcalarına bir ziyaret düzenleyebilirsiniz.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı