Alaturka Yachting logo

AF KULE MANASTIRI


Af Kule Manastırı

Fethiye ilçesi yerli ve yabancı turistler için birçok güzelliği içinde saklayan hazine gibidir. Araştırmacıların ve gezginlerin söylediği Fethiye'yi gezip görüp tüm güzelliklerinin keyfine varmanızdır. Fethiye’ye sadece 10 dakika uzaklıkta olan Kayaköy hem doğal yapısıyla hem de geçmişte insanların yaptığı eserlerle tam bir başarı öyküsünü bünyesinde taşır. Dalaman ve Fethiye arasında yer alan bu gizli cennette mükemmel bir mücevher vardır ki o da Af Kule Manastırı’dır. Bu gizli mücevhere ulaşmak o kadar kolay değildir. Afkule Manastırı’na ulaşmak için bir zamanlar burada yaşamış olan rahiplerin, daha önce yürüdü yollar üzerinden geçerek bir çaba ortaya koymanız gerekir.

Bu gerçekten egzotik seyahat için rahat ayakkabılar giyerek başlangıç yapmanız gerekir çünkü bazen çokta düzgün olmayan yollardan yürümeniz gerekir. Belli bir noktaya kadar araç ile ulaşım sağlanmaktadır. Fakat bir noktadan sonra aracın girmesi mümkün olmayan yerden siz istediğiniz hedefe doğru egzotik bir yürüyüş yapmak zorunda kalacaksınız.

Af Kule Manastırı yolu çok yorucu değil, ama yükseklikten korkanlar için korkutucu olabilir. Ama en üst noktasına kadar tırmanıp bu küçük manastıra ulaşmak için ortaya bu çabayı koymanın nedenini anlayacaksınız. Türkiye'nin Türk geçmişin ruhu ile birçok gizli yerlerde, süsleme olmadan sadece doğa ile iççice ne kadar güzellikleri bünyesinde barındırdığına şahit olacaksınız. Bu eski manastıra çıkarken tüm zor yolların üstesinden gelen rahiplerin geçmişten bir parçasını şu anda yaşadığınız için turunuz çok daha keyifli hale gelecektir. Kristal berraklığında su ile dolu olan su deposuna baktığınızda doğaya ait olma duygusu sizin kalbinizi dolduracaktır.

Manastırın yanı sıra, orada sizi büyüleyecek farklı birçok yer de vardır ve bunlardan bazıları  Lucian Kaya Mezarları , Kayaköy  veya Fe